Яка буває косметика: види косметики

види та типи косметики

У світі продається безліч різновидів косметики. І виробники не перестають дивувати, постійно поповнюючи полиці магазинів новими засобами. Кожна жінка прагне бути красивою та доглянутою, а отже, вибирати косметику необхідно зі знанням справи.

Всі представлені на ринку кошти можна поділити на 2 категорії:

  • доглядові;
  • декоративні.

Перший вид призначений для догляду за шкірою та волоссям, сприяє усуненню різних дерматологічних проблем, а також підтримці молодості та краси шкіри. Доглядова косметика представлена у випадках для тіла, обличчя, волосся, нігтів, може випускатися в серіях для жінок, чоловіків, дітей.

Декоративна косметика призначена для корекції зовнішності. Це – тональні засоби, туш, помади, тіні, олівці, рум'яна, лаки для нігтів та ін. За допомогою правильно підібраної декоративної косметики можна вигідно підкреслити переваги зовнішності та приховати її недоліки.

Для комплексної та повноцінної турботи жінки використовують косметику і доглядаючого, і декоративного типу. Головне – правильно підібрати кошти.

доглядова косметика

Види та особливості вибору доглядової косметики

Як жіночу, так і чоловічу косметичну продукцію, що доглядає, необхідно підбирати відповідно до кількох критеріїв:

  • тип шкіри;
  • склад коштів;
  • регулярність застосування.

Серед різноманіття доглядових засобів найбільший попит у споживачів мають:

  • косметика для очищення шкіри – мило, гелі, скраби, пілінги, пінки , маски, міцелярна вода;
  • засоби для тонізування шкіри – тоніки, лосьйони, тонери;
  • зволожуючі креми, сироватки, емульсії, маски;
  • живильні засоби для тіла;
  • косметика для волосся;
  • догляд для рук, ніг, інтимна косметика

Виробники розробки формул косметики для догляду за шкірою враховують тип покриву. Так, для застосування на сухій, жирній, нормальній, комбінованій, чутливій, проблемній шкірі слід вибирати різні комплекти засобів. Чоловіча косметика відрізняється від жіночого складу та дії, тому користуватися одним кремом на всю сім'ю неактуально.

Очищаюча косметика використовується щодня, вранці та ввечері для видалення забруднень зі шкіри обличчя та тіла. Зволожуючі та поживні креми, антивікову косметику застосовують залежно від рекомендацій виробника. Такий самий підхід використовується і при виборі масок – вивчіть для початку їх призначення та режим застосування. Вся ця інформація має бути вказана на етикетці.

Пілінги та скраби призначені для більш глибокого та ретельного очищення покривів. За допомогою м'яких абразивних частинок вони легко видаляють ороговілі клітини епідермісу, очищають пори, а також масаж шкіри. Така косметика не використовується щодня. Для застосування на чутливій і дуже сухій шкірі бренди пропонують гомаж без абразивів з м'якою ніжною текстурою.

Найбільшу кількість варіантів можна знайти у категорії кремів. Вони відрізняються призначенням:

  • для обличчя;
  • для тіла;
  • для рук;
  • для ніг.

Серед доступних варіантів – антивікові креми, зволожуючі, поживні, антибактеріальні, пом'якшувальні. Денні та нічні креми, відповідно, застосовуються у різний час доби. Креми поділяють на категорії за критерієм рекомендованого віку використання.

декоративна косметика

Різноманітність декоративної косметики

Варіантів декоративної косметики не менше. Найбільш розповсюджені:

  • тональні основи, bb-cc креми , пудри;
  • консилери;
  • рум'яна;
  • тіні для повік, туш для вій, лайнери, підводки;
  • помада, блиск, олівці для губ.

Але це далеко не повний перелік доступної декоративної косметики. В асортименті представлені засоби для скульптурування обличчя - хайлайтери, бронзери, пудри різних відтінків. Серед представлених іменитими брендами засобів для губ – тинти, бальзами, гелі. Модний в останніх сезонах макіяж брів не обходиться без олівця, тіней, воску.

Вибирати декоративну косметику слід керуючись тими самими принципами, що і під час добору доглядових засобів. Тільки в даному випадку не варто забувати про такий важливий нюанс, як колір зовнішності. Декоративну косметику підбирають залежно від кольору волосся та очей, відтінку шкіри.

Найважливіші види косметики

Перераховані вище категорії та підкатегорії бьюті-коштів сформовані за критерієм призначення та специфікою використання. Але є не менш вагомий параметр, який впливає на те, які кошти виявляться в косметичці або на поличці у ванній кімнаті. Це – ціна та брендовість косметики.

Всі продукти б'юті-індустрії за цим критерієм можна поділити на три сегменти:

  • мас-маркет;
  • професійні засоби;
  • елітна продукція.

Різниця між такими засобами полягає у ціні, якості, складі косметики. При розробці бюджетних формул виробники не використовують рідкісних та дорогих інгредієнтів. Навряд чи в їхньому складі знайдуться спеціально розроблені в лабораторіях програми та комплекси.

Професійну косметику використовують візажисти, стилісти, перукарі. Вона гіпоалергенна, ефективна, часто створена з урахуванням найдрібніших нюансів можливих реакцій організму.

Люксова косметика коштує дорого. Вона розробляється індивідуально, над її створенням трудяться десятки вчених, дерматологів, косметологів. У формули включені дієві компоненти та інноваційні комплекси. Така косметика рідко «підводить».

Якщо ж ви вирішили купити бюджетні кошти – оберіть позиції серед пропозицій відомих брендів, які вже зарекомендували себе на б'юті-ринку. Очікувати надрезультатів не варто, а ось впевненість у відсутності шкоди від нанесення кремів зайвою не буде.

FAQ: Яка буває косметика: види та типи косметики

Які види косметики?

Всю представлену у продажу косметику можна поділити на 2 великі категорії – доглядові засоби та декоративна косметика. Продукція для догляду може бути призначена для турботи про шкіру, волосся, руки, ноги, тіло, обличчя. Її поділяють на групи за призначенням – очищувальна, зволожуюча, поживна, антивікова. Класифікацію проводять і за типом шкіри або волосся (для нормальної, сухої, жирної, комбінованої, чутливої шкіри, для сухого, жирного, кучерявого, пошкодженого, фарбованого волосся тощо).

Що входить до макіяжу?

Кошти для макіяжу представлені величезною різноманітністю товарів. Найчастіше для макіяжу використовують базу, продукти, що тонують, тіні для повік, олівець або підводку для очей, туш для вій, рум'яна, бронзери, хайлайтери. Для макіяжу губ варто купити олівець, помаду, блиск, тинт. Підбирають декоративну косметику з урахуванням особливостей шкіри, її відтінку та особистих уподобань жінки.

Які товари відносяться до декоративної косметики?

Призначення декоративної косметики – корекція зовнішності за допомогою макіяжу. До таких косметичних продуктів належать різні кушони, тональні креми, олівці, туші, рум'яна, тіні, помади, лаки для нігтів та ін. Для корекції овалу обличчя та його окремих частин використовують засоби для контурингу, хайлайтери. Надати шкірі гарного відтінку засмаги допомагають бронзери.

Коментарі