Як визначити тип шкіри

Автор статті - Анастасія Волошина (менеджер BonVivant")

Як визначити тип шкіри: характеристики різних типів, їх особливості, визначення типу шкіри за допомогою тесту

Підбираючи косметику важливо враховувати її призначення та відповідність типу шкіри, на якій вона використовуватиметься. Від того, наскільки правильно вибрані засоби, залежить їх ефективність та безпека застосування. Використання косметичних продуктів, які не відповідають типу шкіри, може призвести в кращому випадку до відсутності ефекту, а частіше – до появи висипів, погіршення загального стану шкірного покриву, запалень. Як зрозуміти, який тип шкіри обличчя та дізнатися, який він у тебе? Спочатку дізнайтеся, які варіанти шкірного покриву існують, у чому різниця між ними.

Як визначити тип шкіри

Як дізнатися про свій тип шкіри: знайомимося з різними типами шкірного покриву

Звичайно, шкіра кожної людини особлива та не схожа на покриви інших людей. Немає абсолютно однакових двох шкірних покривів – кожен має свої нюанси. Але загалом у природі є кілька основних різновидів шкіри. Розглянемо специфіку кожного їх детальніше.

Суха шкіра: як її визначити, рекомендації щодо догляду

Суха шкіра: як її визначити, рекомендації щодо догляду

Суха шкіра обличчя відрізняється мінімумом природного масляного мастила та води у верхніх шарах епідермісу. Цей стан може виявлятися різними ознаками та потребує спеціальної турботи. Дізнатися тип шкіри допоможуть такі ознаки:

  • шкіра на обличчі часто відчувається як тісна, стягнута і навіть шорстка;
  • обличчя може лущитися, особливо в Т-зоні;
  • покриви можуть бути схильними до почервоніння та роздратування;
  • на обличчі помітніші і виражені зморшки.

Як піклуватися про суху шкіру обличчя? Існує кілька основних принципів.

Очистити шкірний покрив допоможуть пом'якшувальні засоби з функцією зволоження очищувальні засоби, які не сушать шкіру. По можливості не використовуйте мило.

Регулярно застосовуйте денні пілінги або ексфоліанти, які допомагають прибрати відмерлі клітини та стимулювати регенеративні процеси в дермі.

Застосовуйте зволожуючі засоби, багаті на зволожувачі (натуральні масла, гліцерин). Для вмивання оберіть воду комфортної температури, гаряча зневоднює шкіру.

Не забувайте про необхідність підтримання балансу вологи. Пийте воду, їжте продукти, у складі яких є омега-3 та омега-6.

Як піклуватися про суху шкіру обличчя?

Сухий шкірний покрив погано реагує на продукти з хімічними інгредієнтами або ароматизаторами, які мають агресивну дію.

Регулярно наносите зволожувальні маски та парові процедури, спрямовані на глибоку гідратацію шкірного покриву. Підбирайте доглядову та декоративну косметику, створену для такої шкіри. Вона допоможе підтримувати шкірний покрив у доглянутому здоровому вигляді.

Якщо сухість шкіри обличчя зберігається та викликає дискомфорт, найкраще піти на консультацію з дерматологом.

Жирна шкіра обличчя: ознаки, причини жирності, особливості догляду

Жирна шкіра обличчя: ознаки, причини жирності, особливості догляду

Жирна шкіра відрізняється надмірним виробленням себуму – природного жиру, що виділяється на поверхню через залози. Виробництво себуму посилюється і зсередини, і зовні, включаючи гормональне тло, спадковість, деякі захворювання та невірний догляд. Як зрозуміти тип шкіри "Жирна"? Є симптоми, які повідають про збільшену жирність:

  • блиск і маслянистість, особливо в Т-зоні;
  • збільшений розмір пор;
  • схильність до чорних точок та акне;
  • підвищене осідання пилу на обличчі;
  • макіяж погано тримається, стікає.

Серед основних причин жирності – внутрішні та зовнішні впливи. Це сплески гормонів, такі як підлітковий період, менструальні цикли, вагітність та менопауза, спадковість, дія спекотної погоди та підвищеної вологості повітря. якщо ви використовуєте неправильну косметику, застосовується різкі агресивні засоби – жирність також може посилитися. Тому потрібно правильно визначити тип шкіри та підібрати найкращі продукти для піклування про неї.

Особливості догляду за жирною шкірою

Для усунення жирності застосовуйте ніжні засоби для очищення, які не висушують шкіру, але якісно усувають надлишки жиру та бруд. На регулярній основі застосовуйте м'які пілінги або косметику із саліциловою кислотою – вона допоможе очистити пори та видалити з них бруд. Зволожуйте шкіру легкими кремами. Маски з глиною та адсорбентами допоможуть контролювати зайвий жир – користуйтеся ними згідно з інструкцією виробника. Застосовуйте засоби з SPF для захисту шкіри від ультрафіолетових променів. Намагайтеся мінімізувати використання макіяжу, особливо продукції з вмістом масел у складі та різних видів блиску.

Нормальна шкіра: ознаки та особливості догляду

Нормальна шкіра: ознаки та особливості догляду

Нормальна шкіра вважається найздоровішою і найпростішою у догляді. Вона не суха та не жирна. Вона залишається м'якою та зволоженою без надмірного блиску. Пори на нормальній шкірі можуть бути дрібнішими і менш видимими. Зазвичай на такому шкірному покриві немає висипів або акне, але можуть виникати тимчасові проблеми через зовнішні фактори. Тон шкіри зазвичай рівний і без помітних плям або почервоніння, покриви еластичні та пружні.

Правила догляду

  • Виберіть засоби для очищення, які не містять агресивних компонентів. Умивання потрібно проводити двічі на день – перед нанесенням макіяжу та перед сном, наприклад, використовуючи легкий гель.
  • Зволожуйте шкіру. Для цього виберіть легкий зволожуючий крем. Підберіть косметику з SPF для захисту від ультрафіолету та запобігання передчасному в'янню шкірного покриву.
  • Харкуйтеся продуктами, збагаченими антиоксидантами та вітамінами.
  • Наносите пілінги та зволожуючі маски.
  • Намагайтеся не допускати серйозного впливу на вас стресових ситуацій.

Кожна шкіра унікальна, і те, що ідеально підійде одній людині, може не підійти іншій.

Комбінована шкіра обличчя: як зрозуміти свій тип шкіри і як піклуватися про неї

Комбінована шкіра обличчя: як зрозуміти свій тип шкіри і як піклуватися про неї

Комбінована шкіра - тип покриву, при якому різні області обличчя можуть мати різні характеристики. Зазвичай це проявляється у збільшеній жирності Т-зони та сухості чи нормальній шкірі на щоках.

Ознаки комбінованої шкіри

  • Зазвичай на такій шкірі щоки та прилеглі області можуть бути сухими та чутливими, на них часто з'являються почервоніння, вони лущаться.
  • На Т-зоні з'являються розширені пори, блиск, чорні крапки.
  • У жирних областях обличчя частіше з'являються акне та прищі.

Як доглядати за комбінованою шкірою

Підберіть м'які продукти для чищення, які призначені для комбінованої шкіри. Для сухих областей купіть м'якшу косметику, а для жирних – продукти з антисептичною дією. Для піклування про сухі ділянки користуйтеся кремами або лосьйонами зі зволоженням. Жирні зони вимагають легкого зволожувача гелю. Для очищення жирних зон підберіть маски та пілінги, спрямовані на зменшення блиску та звуження пір. Для сухих областей підходять маски-зволожувачі. Використовуйте засоби з SPF – їхня дія спрямована на те, щоб захистити шкіру від ультрафіолету.

Уникайте тестування великої кількості косметичних продуктів. Знайдіть засоби, які оптимально підходять вам.

Головний принцип турботи про комбіновану шкіру – досягнення балансу між зволоженням та контролем надлишкового жиру.

Чутлива шкіра: ознаки та догляд

Чутлива шкіра: ознаки та догляд

Чуттєва шкіра відрізняється посиленою реакцією на дію подразників, що може виявлятися різними симптомами. При такому типі епідермісу слід особливо уважно підбирати продукти для догляду та стежити за іншими нюансами піклування про шкіру.

Ознаки чутливої шкіри

  • почервоніння, яке може бути викликане дією холодної погоди;
  • печіння, стягнутість чи роздратування після використання косметичних продуктів або при впливі зовнішніх факторів;
  • почервоніння або роздратування можуть виникнути після очищення шкіри або навіть просто при торканні;
  • шкіра може бути сухою, лущитися і потребувати додаткових зволожувачів.

Особливості догляду за чутливою шкірою

Використовуйте м'які, гіпоалергенні засоби для чищення, у складі яких немає агресивно діючих компонентів. Підтримуйте рівень вологості шкіри за допомогою гіпоалергенної косметики, спрямованої на гідратацію. Використовуйте продукти з високим SPF для створення бар'єру для ультрафіолетових променів, які можуть посилити чутливість. Уникайте використання сильних пілінгів, тоніків зі спиртом. Перед застосуванням нових продуктів на обличчі спочатку проведіть тест на невеликій ділянці шкіри, щоб перевірити, чи вони викликають роздратування.

Серед причин збільшеної чутливості – генетика, фактори довкілля, такі як сонячне випромінювання, вітряна чи холодна погода. Збільшити чутливість можуть реакцію певні компоненти чи алергени у косметиці.

Тест визначення типу шкіри

Тест визначення типу шкіри

Як зрозуміти, який у тебе тип шкіри? Наше дослідження показує, що найпростіше дізнатися про особливості шкірного покриву можна за допомогою тесту.

Як визначити тип шкіри – тест на основі спостереження

Якщо ви хочете самостійно визначити тип шкіри, тест на основі спостереження – найкращий варіант. Ви знаєте, які ознаки визначають різні типи шкірного покриву. Вивчіть уважно своє обличчя, визначте рівень жирності окремих ділянок, подивіться розмір пор, їх схильність до забруднення. Як зрозуміти, яка у тебе шкіра? Порівняти особливості шкірного покриву з описом ознак різних типів.

Як визначити тип шкіри обличчя – тест на основі реакції шкіри на різні продукти

Ще один спосіб, як визначити свій тип шкіри – подивитися, як шкірний покрив реагує на застосування різних косметичних засобів. Згідно з нашим досвідом, такий тест допомагає визначити тип шкіри найбільш точно. Після проведення спостереження підберіть косметику, яка має допомогти подолати проблеми епідермісу. Купуйте кошти у мініатюрах чи пробниках. Про те, що засіб не підходить вашій шкірі, буде зрозуміло реакції покриву на нанесення продукту.

Як визначити тип шкіри обличчя за допомогою професійних тестів

Професійний тест на тип шкірного покриву обличчя зазвичай проводиться косметологами або дерматологами у спеціалізованих клініках. Тестування дозволяє визначити параметри точніше і враховує різні особливості, такі як жирність, сухість, чутливість, рівень зволоженості та інші.

Як дізнатися, який тип шкіри? Тест проводиться покроково:

  • Спочатку шкіра обличчя очищається від усіх видів забруднень.
  • Косметолог скористається спеціальним паперовим листом, який називається "матуючим" і допомагає обчислити рівень жирності шкіри. Папір прикладається до різних ділянок обличчя, і результати фіксуються.
  • Рівень сухості визначають також за наявності лущення, сухості та стягнутості.
  • Лікар може протестувати епідерміс на чутливість – для цього на обличчя наноситься невелика кількість подразника та відстежується реакція.
  • Для визначення рівня зволоженості епідермісу можуть застосовуватись спеціальні прилади.

За результатами тест спеціаліст визначає тип шкіри та рекомендує відповідні товари та методи догляду.

Як дізнатися тип шкіри? Зверніться до косметолога або дерматолога для проведення тесту. Він займе трохи часу та дасть вам максимально точні результати. На їх основі ви легко підберете оптимальні доглядові та декоративні продукти.

Як перевірити тип шкіри і чому важливо це робити регулярно

Шкіра схильна до зміни свого стану. На тип шкірного покриву можуть впливати гормональні фактори, погода, зміни клімату, рівень забрудненості та вологості навколишнього середовища, вік та інші причини. Тому важливо знати, як зрозуміти, який тип шкіри у вас зараз. Відповідно до результатів тестів підбирайте правильні косметичні продукти та коригуйте догляд.

Література:

  • "Методи до шкідливих слів" - Journal of European Academy of Dermatology and Venereology .
  • "Використання diagnostic strips в поведінці шкірних типів" - Dermatologic Surgery.
  • "Clinical Dermatology: A Color Guide to Diagnosis and Therapy" Томас П. Хабіф.
  • "Skin Typing: It Is Time to Move Forward" - Dermatology.

FAQ: Як визначити тип шкіри

Як перевірити, який у мене тип шкіри?

Для визначення типу шкіри можна звернутися до косметолога або дерматолога для проведення професійного тесту. Самостійно вдома ви можете визначити тип шкіри методом спостереження та порівняння характеристик вашої шкіри з особливостями та ознаками різних типів. Інформація про характеристики шкірних покривів доступна на нашому сайті.

Як виглядає комбінований тип шкіри?

Комбінований тип шкіри - це комбінація двох або більше різних типів шкіри на одній особі. Найбільш поширеною комбінацією є змішаний тип, який включає жирні або комбіновані (жирні в T-зоні) ділянки разом із зонами, схильними до сухості або нормальними.

Який тип шкіри найпроблемніший?

Немає єдино "найпроблемнішого" типу шкіри, тому що кожен тип шкіри може мати свої особливості та проблеми. Проблеми зі шкірою можуть залежати від багатьох факторів, включаючи генетичну схильність, спосіб життя, навколишнє середовище та використання косметичних продуктів.

Коментарі
Схожі статті
27.08.2020 16:31
Колаген для красивої та молодої шкіри: продукція Rejuvenated в Україні
Колаген для красивої та молодої шкіри: продукція Rejuvenated в Україні
Колагенові капсули, шоти, смузі з протеїном, що відновлюють комплекси на основі виключно натуральних речовин, створені британською компанією Rejuvenated, мають чималий попит у всьому світі...
27.08.2020 16:55
Замість пластичної хірургії: косметика ReVive в інтернет-магазині BonVivant
Замість пластичної хірургії: косметика ReVive в інтернет-магазині BonVivant
Чи можна кардинально вирішити проблеми старіння шкіри без радикального втручання пластичних хірургів?..
27.08.2020 17:34
Колаген: навіщо він потрібен організму та як підвищити його рівень?
Колаген: навіщо він потрібен організму та як підвищити його рівень?
Можна нескінченно довго залишатися молодим у душі, але обличчя рано чи пізно почне розповідати про реальний вік. Процес старіння неминучий, адже в організмі людини з віком починають протікати процеси, відображення яких видно за станом шкіри, волосся,..
27.08.2020 18:07
Як зберегти молодість шиї та зони декольте?
Як зберегти молодість шиї та зони декольте?
У гонитві за красою та молодістю обличчя дуже часто забувається про те, що це далеко не єдина частина тіла, яка потребує підтримки та турботи...
27.08.2020 20:47
Ополіскувач для ротової порожнини: як правильно вибрати?
Ополіскувач для ротової порожнини: як правильно вибрати?
Сучасний догляд за ротовою порожниною – вже далеко не тільки застосування пасти та щітки. Завдяки розробкам, що з'явилися останніми роками, очищати зуби, ясна, слизову можна більш комплексно і ретельно. Чим користуються люди, які стосуються здоро..